شعیب بهمن کارشناس مسائل روسیه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: همبستگی ایران و روسیه علیه تحریم‌های یک جانبه آمریکا

شعیب بهمن

شعیب بهمن کارشناس مسائل روسیه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت که بحث تمدید یا به روزرسانی معاهده روابط متقابل و همکاری‌های ایران و روسیه موضوع مهمی است که دو کشور ایران و روسیه در پی سامان دادن به آن هستند و از همان سفر پیشین آقای ظریف به مسکو مشخص بود که رایزنی‌های دو طرف در این زمینه افزایش پیدا خواهد کرد.

ظریف در ایستگاه روسیه؛ سیاست‌های چکشی ترامپ دلیل نزدیکی تهران و مسکو/سومین سفر کرونایی وزیر خارجه ایران به روسیه؛ هدف ظریف از سفر به مسکو چیست؟

بهمن همچنین می‌گوید که روسیه و ایران در حوزه‌هایی مانند همکاری‌های منطقه‌ای و اشتراک نظری که در مورد برخی مسائل مانند سوریه دارند، همچنان رایزنی‌های خود را ادامه می‌دهند و شاید مهم‌ترین موضوعی که در این سفر در دستور کار طرفین خواهد بود، مسئله هماهنگی‌های بیشتر بین دو کشور برای شیوه‌ها و رویکرد‌های تهران و مسکو در مورد مقابله با یک جانبه گرایی‌ها و زورگویی‌های آمریکاست.

کارشناس ضمن اشاره به فضایی که چند روز اخیر مقامات سیاسی آمریکا حول کشور ما به وجود آورند و سعی کردند با فعالسازی یک جانبه مکانیسم ماشه تمامی موازین حقوقی و بین المللی را به نوعی زیر پا بگذارند، گفت که واشنگتن، ایران و روسیه را تهدید کره که در صورت انجام معامله به ویژه معاملات تسلیحاتی هر دو کشور را تحریم می‌کند، بنابراین شیوه مقابله با آمریکایی‌ها قاعدتا یکی از مهم‌ترین دستور کار‌ها در سفر آقای ظریف به مسکو است.

پیامد سفر وزیر خارجه کشورمان به مسکو
بهمن کارشناس مسائل روسیه با تاکید بر اینکه سفر وزیر خارجه کشورمان به روسیه نشان از این دارد که همکاری‌های دو کشور به رغم تمامی فشار‌هایی که آمریکا وارد می‌کند خدشه ناپذیر است، گفت: دو طرف تهران و مسکو تمایل دارند روابط خود را در سطوح مختلف گسترش دهند.

باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

*