کارگاه «سیاست خارجی روسیه»

بسمه تعالی

«موسسه راهبردپژوهان جهان معاصر» در راستای اهداف آموزشی خود به برگزاری دوره های مختلف در حوزه علوم سیاسی، مطالعات منطقه ای و روابط بین الملل می پردازد. یکی از این دوره ها، «سیاست خارجی روسیه» است که در حال حاضر توسط دکتر شعیب بهمن، پژوهشگر ارشد مسائل اوراسیا تدریس می شود. هدف اصلی برگزاری دوره، ایجاد توان تحلیل و پیش بینی سیاست خارجی روسیه در عرصه های مختلف است.

سرفصل ها:
۱٫ آشنایی با جهان بینی روسی در عرصه خارجی
۲٫ بررسی تاریخی سیاست خارجی روسیه در دوران معاصر
۳٫ واکاوی ساختار تصمیم گیری در سیاست خارجی روسیه
۴٫ رویکردها و دیدگاه های موجود در سیاست خارجی روسیه
۵٫ مولفه های تشکیل دهنده سیاست خارجی روسیه
۶٫ سیاست خارجی روسیه در منطقه خاورمیانه
۷٫ جایگاه ایران در سیاست خارجی روسیه

اهداف:
۱٫ در پایان دوره شناخت کامل از ابعاد مختلف سیاست خارجی روسیه برای افراد مشارکت کننده ایجاد خواهد شد.
۲٫ در پایان دوره، افراد مشارکت کننده از توانایی تحلیل و پیش بینی سیاست خارجی روسیه برخوردار خواهد شد.
۳٫ در پایان دوره، هر یک از افراد شرکت کننده به نگارش یک پژوهش تحلیلی در حوزه سیاست خارجی روسیه خواهند پرداخت. (تحلیل های برتر از قابلیت انتشار در رسانه ها برخوردار خواهند شد.)

توضیحات:
۱٫ دوره سیاست خارجی روسیه به صورت کارگاهی برگزار می شود. به نحوی که هم تعامل و دیالوگ میان دانشجویان و استاد برقرار است و هم هر فرد مشارکت کننده بر اساس علاقه و تمایل خود به انتخاب موضوعی در حوزه سیاست خارجی روسیه می پردازد.
۲٫ دوره سیاست خارجی روسیه در ۵ جلسه یک و نیم ساعته برگزار می شود.
۳٫ در جریان دوره، هر یک از افراد با انتخاب موضوع مورد علاقه خود در حوزه سیاست خارجی روسیه تحت راهنمایی قرار خواهند گرفت. در پایان دوره، هر فرد از وقت اختصاصی برای رفع اشکال، نقد و ارزیابی تحلیل خود به صورت خصوصی برخوردار خواهد شد.
۴٫ در پایان به افراد مشارکت کننده، گواهی حضور در دوره سیاست خارجی روسیه از سوی موسسه راهبردپژوهان جهان معاصر اعطا خواهد شد.
۵٫ زمان آغاز دوره، ۱۱ آبان، روزهای فرد از ساعت ۱۸ الی ۱۹٫۳۰ است که با توجه به شیوع کرونا، به صورت مجازی و از طریق شبکه اسکایپ خواهد بود.
۶٫ هزینه دوره ۳۰۰ هزار تومان است که جهت قطعی شدن ثبت نام باید مبلغ فوق به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۹۳۲۲۴۷۸۶۳ به نام خانم فاطمه فارسی نزد بانک ملی واریز و تصویر آن ارسال شود.
۷٫ علاقه مندان جهت اطلاعات بیشتر می توانند از طریق شماره ۰۹۹۸۱۱۹۷۷۸۳ با خانم فارسی (مدیر داخلی موسسه) تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

*